Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Opublikowano w Nieruchomości

Biura i biurowce w Łodzi

Biura i biurowce w Łodzi

W Łodzi widać gołym okiem, że coś w końcu się ruszyło na rynku wynajmu biur. Powstają dwa nowe duże biurowce. Pierwszy to University Business Park, który jest już na ukończeniu, a jego budowę rozpoczęto w 18 czerwca 2008 roku kiedy to wmurowano kamień węgielny. Drugi biurowiec powstaje przy ulicy Sterlinga i na pewno swoją nowoczesną architekturą wniesie dużo świeżości w okolicę, w której nie ma zbyt wielu takich inwestycji. Oczywiście inwestorzy nie liczą na pewno na stu procentowe obłożenie w budynkach, co zresztą widać po pierwszym biurowcu klasy A w Łodzi, czyli Forum 76, w którym nie wynajęto całej powierzchni, choć do najemców dołączyły ostatnio dwie firmy Enthone i Vorwerk.

Sytuacja może się jednak zmienić, ponieważ Łódź jest cały czas konkurencyjna cenowo, co może przyciągać nowych najemców spoza regionu. Przykładem tu może być Textorial Park do którego wprowadziło się Fujitsu. Jak podaje Rzeczpospolita miesięczna średnia cena za metr kwadratowy powierzchni biurowej jest niższa o ok 1,5 euro niż w innych liczących się miastach w Polce i aż o 7,5 euro niższa niż w centrum Warszawy.

Trzeba pamiętać, że każdy nowy najemca to nowe miejsca pracy. Trzymajmy wiec kciuki za tego typu inwestycje i miejmy nadzieje, że doczekamy się w Łodzi pierwszego biurowca o wysokości 100m.