Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Opublikowano w AGD, Bez kategorii

Wady i zalety różnego rodzaju zlewozmywaków

Wady i zalety różnego rodzaju zlewozmywaków

Zlewozmywaki granitowe

Zlewozmywaki granitowe są przede wszystkim eleganckie i efektowne, pasują w zasadzie do każdego rodzaju kuchni od minimalistycznych po nowoczesne. Dodatkowo takie zlewozmywaki można kupić w prawie dowolnym kolorze czyli np. w klasycznej bieli, beżu czy szarości, a nawet w bardziej oryginalnych kolorach jak czerwień lub zieleń. Bez problemu dopasujemy je również  kształtem do naszego rodzaju kuchni,  gdyż można je nabyć np. w kwadracie, kole lub prostokącie. Kolejnym atutem jest trwałość tychże zlewozmywaków. Wykonane zostały z materiału, który ma wiele właściwości. Są one odporne na gorące i niskie temperatury czy uszkodzenia mechaniczne lub środki żrące. Uznawane są za jedne z najtrwalszych produkowanych zlewozmywaków, dzięki czemu są dość popularne i cieszą oko domowników przez długie lata. Mimo to, że są bardzo trwałe to najlepszą gwarancją na jego wytrzymałość będzie codzienne mycie go za pomocą ciepłej wody z płynem do naczyń i wytarcie go do sucha ściereczką. Zlewozmywaki granitowe mają też kilka wad, jedną z nich jest niestety cena, występujące w przedziale od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Niestety są one również dość ciężkie, dlatego też szafki na których zostają zainstalowane muszą mieć dodatkowe wzmocnienia. Mimo wszystko warto zainwestować w tak efektowny i trwały zlewozmywak, który będzie nam służył przez długie lata!

Zlewozmywaki stalowe

Zlewozmywaki wykonane ze stali w polskich kuchniach są chyba najbardziej popularne, ale to dzięki zaletom, które posiadają. Przede wszystkim są do kupienia w przystępnej i niskiej cenie. Dodatkowo odporne są na wysokie temperatury, możemy także używać wysoko żrących środków do ich czyszczenia. Są również lekki i pasują do wielu rodzajów kuchni, można je także kupić w wielu kształtach i rozmiarach. Niestety można je łatwo zarysować, więc nie powinno się używać do ich czyszczenia środków ścierających oraz ostrych zmywaków. Wadą tych zlewozmywaków będzie również łatwość ich uszkodzenia np. przy wkładaniu ostrego noża.  Niektórych mogą drażnić pozostające na powierzchni zlewozmywaków krople wody, co może być sporym minusem w estetyce kuchennej.

Zlewozmywaki ceramiczne

x-box-e-sport

Zlewozmywaki ceramiczne są uznawane za jedne z najlepszych zlewozmywaków na rynku. Niestety nie jest powalając ich cena, które zwykle są dość wysokie.  Zlewozmywaki te są wytwarzane z gliny w temperaturze 1500 stopni Celsjusza, dzięki czemu są bardzo trwałe i odporne za zarysowania, a także uszkodzenia mechaniczne. Ceramiczne zlewy są również odporne na bardzo wysokie lub niskie temperatury, ale jednocześnie można łatwo utrzymać je w czystości. Są również odporne na odbarwienia, nie utrzymuje się na nich kamień (tak jak w przypadku zlewów ze stali) oraz rdza i można je łatwo wyczyścić za pomocą ogólnie dostępnych środków.