Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Opublikowano w Uroda

Farbowanie włosów – najczęstsze błędy

Farbowanie włosów – najczęstsze błędy

Nie każda kobieta zadowolona jest ze swojego koloru włosów. W takiej sytuacji można skorzystać z zabiegu koloryzacji i uzyskać niemalże każdy kolor, zarówno naturalny, jak i z palety tęczy. Aby farbowane włosy mogły dobrze wyglądać, należy jednak pamiętać o kilku kluczowych sprawach, by nie popełnić poważnych błędów wpływających na ich kondycję. Jakie są najczęściej popełniane błędy przy farbowaniu włosów i jak ich uniknąć?

    1. Farbowanie włosów zbyt często

Chociaż nowoczesne farby do włosów mają właściwości pielęgnacyjne, to jednak zbyt częsty zabieg jest w stanie poważnie je zniszczyć. Zaleca się powtarzanie farbowania co około 4-6 tygodni wtedy, gdy odcień mocno różni się od naturalnego, a wtedy, gdy jest on podobny, co około 2 miesiące.

Polecamy: Sklep fryzjerski

  1. Brak systematycznej pielęgnacji

Do włosów farbowanych przeznaczone są specjalne kosmetyki, które powinno się nakładać systematycznie. Nie tylko zadbają one o kondycję włosów, ale również sprawią, że farba szybko nie wyblaknie. Dotyczy to szczególnie odcieni rudych i czerwonych, które najbardziej narażone są na blaknięcie. Przy każdym myciu należy stosować odżywki lub maskę, a także chronić włosy specjalnymi kosmetykami przy stylizacji, na przykład przy prostowaniu czy suszeniu suszarką.

  1. Nieodpowiednio dopasowany kolor

Chociaż za sprawą farb do włosów możemy szybko zmienić odcień całkowicie, to jednak nie zawsze jest to dobra decyzja. Nie każdej kobiecie pasuje platynowy błąd, płomienny odcień rudy czy krucza czerń, na przykład mogą one nie współgrać z kolorem cery czy oprawą oczu. Warto wobec tego do drastycznych zmian podchodzić z ostrożnością.

  1. Zbyt wiele niszczących zabiegów na raz

Farbowanie, które jest chemiczną ingerencją we włókno włosa, sprzyja jego niszczeniu, dlatego każdy inny zabieg, na przykład prostowanie czy trwała mogą sprawić, że fryzura będzie wyglądała coraz gorzej, a włosy mogą zacząć łamać się, kruszyć i wypadać. Najlepiej zachować odstęp pomiędzy niszczącymi zabiegami na włosy lub całkowicie z nich zrezygnować.

  1. Nieodpowiednie farby do włosów

Farby fryzjerskie różnią się od tych, które można zakupić na sklepowych półkach. Dzięki temu, że przeznaczone są do profesjonalnego stosowania, pozwalają na uzyskanie lepszego rezultatu. Właśnie dlatego warto farbować włosy u fryzjera, który będzie mógł również doradzić dobór najlepszego odcienia. Można też alternatywnie zakupić farby fryzjerskie osobiście wtedy, gdy ma się doświadczenie w samodzielnej koloryzacji – profesjonalne farby fryzjerskie można zakupić w hurtowniach fryzjerskich, także tych działających przez internet.