Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Opublikowano w Polityka

Kim jest Donald Trump?

Kim jest Donald Trump?

To oczywiście Donald Trump jeden z najbardziej ekscentrycznych miliarderów w Ameryce. Jak to się stało, że Donald został prezydentem? Ta historia sięga już lat 80, kiedy to Trump myślał już o ubieganie się o fotel prezydenta, ale ostatecznie zrezygnował. Podobnie było w 2000 roku, jednakże dopiero w 2012 roku zdecydował się na kampanię chcąc konkurować z Barakiem Obamą, jednakże po raz kolejny zrezygnował. W 2016 roku znowu powrócił i wygrał rywalizację z Hilary Clinton, stając się jednocześnie 45 prezydentem USA!

Gdyby nie dziadek, Trump nie znalazłby się w tym miejscu?

Wszystko zaczęło się od emigracji do Stanów Zjednoczonych jego dziadka. Pochodzący z Niemiec Frierdrich Drumpf w 1885 roku podjął decyzję o wyjeździe. Amerykańscy urzędnicy pomylili się i wpisali jego nazwisko jako Trumpf, on sam później jednak zmienił to nazwisko na bardziej angielskie na Frederick Trump. Dziadek Trump miał talent do robienia interesów, zajmował się poszukiwaniem złota, prowadził restauracje i hotele, a nawet dom uciech. Frederick miał syna Freda, który osiągnął sukces w branży deweloperskiej. To właśnie on był ojcem Trumpa, oprócz niego miał jeszcze dwóch synów i dwie córki. Donald urodził się 1946 roku, w jednej z dzielnic Nowego Jorku w Queens. Od początku można powiedzieć, że był skazany na sukces, który niewątpliwie został zapisany w genach. Donald Skończył Nowojorską Akademię Wojskową, a później ukończył prestiżową szkołę Wharton. W 1971 roku przejął rodzinny interes, zmieniając jego nazwę na Trump Enterprises, a w 1999 roku na Trump Organization. Trump zajmuje się głównie handlem i inwestycją w nieruchomości, nie zmienił przedmiotu działalności odkąd przejął go po ojcu. Za to pomnożył znacznie zyski z milionów do miliardów dolarów. Majątek Donalda Trumpa szacuje się na około 3,9 mld dolarów czyli około 16 mld złotych. Sam Donald twierdzi, że jest jeszcze bardziej bogaty, a jego majątek jest wart 10 mld dolarów (40 mld złotych).

Kontrowersyjne pomysły Trumpa!

Trump słynie z kontrowersyjnych pomysłów. Jednym z nich jest postawienie muru wzdłuż granicy z Meksykiem, za który ma ponoć zapłacić sam Meksyk. Dodatkowo chce zakazać całkowitego wjazdu do USA dla muzułmanów, planuje również deportację 11 mln imigrantów. Chce również nawiązać współpracę z Rosją i zostać jej przyjacielem.

Jako prezydent zaczął spełniać swoje obietnice. Trump podpisał odpowiedni dokument, który nakazuje w ciągu kilku miesięcy powstanie mur na granicy meksykańsko-amerykańskiej. Niestety na początku wszelkie koszty budowy mają ponieść amerykanie, a nie tak jak zapowiadał miał je pokryć w całości Meksyk. Trump podpisał w pierwszych tygodniach swojej prezydentury dekret zabraniający przyjmowanie przez USA uchodźców między innymi z Syrii. Dekret wstrzymuje także wydawanie wiz obywatelom krajów muzułmańskich, chodzi tutaj o kraje, które mają problem z terroryzmem czyli Irak, Iran, Syria, Sudan, Libia, Jemen i Somalia. Rozpoczął także wycofywanie się z umowy o wolnym handlu TPP czyli Transpacyficznej Umowy o Wolnym Handlu. Trump obiecuje również obniżenie podatków, zarówno dla firm jak i dla samych obywateli. W tej chwili podatki dla firm wynoszą prawie 40%, Trump chce je obniżyć do 15-20%.

Na wszystkie jego decyzje czekamy z niecierpliwością i będziemy obserwować jak Ameryka staje się znowu najlepsza!