Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Opublikowano w Uroda

Naturalne kosmetyki do włosów

Naturalne kosmetyki do włosów

Kosmetyki naturalne do włosów stały się od jakiegoś czasu bardzo popularne. Kuszą nas naturalnym
i ekologicznym składem oraz korzystnym oddziaływaniem na skórę naszych włosów i samych włosów. Firmy prześcigają się w produkowaniu różnego rodzaju naturalnych farb do włosów, szamponów, odżywek czy masek. Wszystkie te produkty najczęściej można nabyć w aptekach, ale coraz częściej pojawia się również w drogeriach czy zwykłych sklepach kosmetycznych.

Farby do włosów

Bardzo często naturalne farby do włosów używane są ze względu na swojej łagodne, nieniszczące włosów składniki. Często w ich składzie można znaleźć wysoką zawartość ziołowych i roślinnych składników, z bardzo niewielką ilością chemii. Dodatkowo takie farby są o wiele łagodniejsze od zwykłych farb do włosów, które je bardzo niszczą szczególnie te posiadające amoniak i powodują ich łamanie się i wypadanie. Naturalne farby nie powodują podrażnienia skóry głowy i wypadania włosów. Posiadają także dobroczynne olejki, po których nasz włosy pięknie lśnią. Producenci oceniają naturalne farby jako produkty trwałe. Nie sądzę jednak, żeby były one trwalsze od profesjonalnych farb fryzjerskich. Najlepiej sprawdzić ich skuteczność na własnych włosach.

Szampony do włosów

Naturalne szampony mają zwykle ziołowy, nietypowy zapach, słabo się pienią przez co włosy sprawiają wrażenie niedomytych albo puszą się po ich użyciu. Tak jak w przypadku farb posiadają składniki pozyskiwane z roślin i minerałów. Nie znajdziemy w takich szamponach silnych detergentów, jak SLS czy SLES, przez co właśnie ich słabe pienienie się. Dodatkowo nie zawierają składników modyfikowanych genetycznie, mających niewyjaśniony wpływ na nasz organizm. Naturalne szampony dzięki posiadanym składnikom sprawią, że nasze włosy będę mniej wypadać, a skóra będzie mniej przesuszona i podrażniona.

Odżywki i maski

Odżywki i maski mają za zadanie przede wszystkim odżywiać, chronić, wygładzać i dodawać blasku naszym włosom. Taki efekt można uzyskać stosują naturalne maski i odżywki, które nie obciążają dodatkowo włosów, tak jak zwykłe odżywki. W skład takich produktów wchodzą przeważnie  składniki naturalne czyli pozyskane z roślin oraz różnego rodzaju olejki. Na szczęście produkty te pozbawione są sztucznych barwników, silikonów i parabenów. Dodatkowo skład naturalnych masek i odżywek zatrzymuje w łusce włosa wodę, dzięki czemu włosy stają się bardziej odżywione i zregenerowane.

W ofercie sklepów drogeryjnych i aptek znajdziemy także wiele naturalnych kosmetyków do twarzy i ciała zarówno dla kobiet, dzieci i mężczyzn. Czy warto stosować naturalne kosmetyki tę decyzję pozostawiam już Wam!