Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Opublikowano w Dom

Cyklinowanie bezpyłowe – zapomnij o kurzu!

Cyklinowanie bezpyłowe – zapomnij o kurzu!

Podłoga drewniana z czasem traci swój pierwotny wygląd – pojawiają się na niej rysy, wytarcia oraz zaplamienia, a lakier może odpryskiwać. W takiej sytuacji najlepszym wyborem jest profesjonalna renowacja przez cyklinowanie. Wielu z nas operacja ta kojarzy się ze sporymi problemami, a przede wszystkim ogromną ilością kurzu – dzisiaj jednak nie musimy się tego obawiać, ponieważ możemy skorzystać z usługi cyklinowania bezpyłowego.

Cyklinowaniem nazywa się specjalne szlifowanie podłóg drewnianych – z desek litych, parkietów, ale również paneli, które mogą być poddane takiemu procesowi. Szlifowanie polega na usunięciu wierzchniej warstwy drewna na głębokość około 1-3 milimetrów. W ten sposób odsłaniamy na nowo piękno drewna. Dzięki temu podłogi drewniane są wielorazowe – raz ułożone będą służyły na kilkadziesiąt lat.

Na czym polega cyklinowanie?

Do cyklinowania wykorzystuje się specjalne maszyny nazywane cykliniarkami – są to szlifierki wyposażone najczęściej w taśmy szlifujące. Po uruchomieniu urządzenia operator zaczyna poruszać nim po podłodze, usuwając jej wierzchnią warstwę. Cyklinowanie rozpoczyna się od taśm o większej gradacji, natomiast wykańcza się papierem o drobniejszym ziarnie dla gładkiego efektu. Na koniec stosuje się także szlifierko-polerki, które polerują nawierzchnię.

Wszelkiego rodzaju głębsze rysy i ubytki uzupełnia się specjalnymi masami w połączeniu z pyłem powstałym podczas cyklinowania – w ten sposób nie musimy obawiać się o niezgodność kolorystyczną uzupełnienia z podłogą. Kąty i inne niedostępne dla dużych szlifierek miejsca wykańcza się mniejszymi szlifierkami kątowymi albo ręcznie.

Po zakończeniu procesu cyklinowania drewno jest lakierowane lub olejowane zgodnie z życzeniem klienta. Podłoga może być również poddana procesowi bejcowania, aby zmienić jej kolor na inny.

Cyklinowanie bezpyłowe i jego zalety

Cyklinowanie wcale nie mysi być związane z powstawaniem chmur kurzu i pyłu drewnianego w trakcie prac. Tak było w przeszłości, gdy cykliniarki nie były jeszcze wyposażane w specjalne systemy zbierania zanieczyszczeń. Teraz, gdy wybierzemy cyklinowanie bezpyłowe, nie musimy przygotowywać się na czasochłonne sprzątanie, ponieważ stosowane w tym procesie cykliniarki zbierają pył bardzo efektywnie.

W zależności od urządzenia pył może dostawać się bezpośrednio do szczelnego worka lub też może być odprowadzany wraz z powietrzem do urządzenia odwirowującego zanieczyszczenia. W rezultacie pył nie zaczyna wtedy osiadać na ścianach, meblach oraz innych nawierzchniach, co powoduje, że nie musimy poświęcać czasu na jego zbieranie. To duże udogodnienie, dlatego dla własnego komfortu warto zdecydować się na usługę cyklinowania bezpyłowego w swoim domu.

 

Gdzie możemy skorzystać z usługi?

Jeżeli chcesz zdecydować się na cyklinowanie podłogi metodą bezpyłową, już teraz możesz znaleźć adresy firm, które zajmują się świadczeniem usług tego rodzaju. Skorzystaj z internetu, aby wybrać ofertę w swojej okolicy, która będzie mogła spełnić twoje wymagania w pełni.