Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Opublikowano w Budownictwo

Ile kosztuje zamówienie kontenera na śmieci?

Ile kosztuje zamówienie kontenera na śmieci?

Zbyt dużo śmieci po sprzątaniu albo remoncie może być sporym problemem. Nie musimy jednak wcale dostarczać ich samodzielnie do punktu zbiórki – wystarczy wybranie firmy, która zaoferuje kontener i podstawi go wprost na podwórko.

Pozbycie się niechcianych śmieci nie musi oznaczać uciekania się do nielegalnych rozwiązań – wyrzucenie odpadków w miejscu, które nie jest do tego przeznaczone, oznaczać może naliczenie sporej kary. Możemy pozbyć się ich znacznie łatwiej oraz całkowicie legalnie, bez szkody dla środowiska naturalnego.

Z odpadami do PSZOK-u

Jeśli opłacamy regularnie rachunek za wywóz śmieci, mamy możliwość bezpłatnego skorzystania z tak zwanych punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, czyli PSZOK-ów. Możemy oddawać w nich różne typy odpadów, w tym papier, tworzywa sztuczne, tekstylia, drewno, metale, szkło, odpady zielone, ale również opady remontowe i budowlane, na przykład gruz ceglany.

Nie zawsze jednak jest to wygodne rozwiązanie, biorąc pod uwagę fakt, że odpady musimy dowieźć wtedy samodzielnie. Gdy nie dysponujemy większym samochodem, a śmieci jest więcej wtedy takie rozwiązanie może nie być zbyt wygodne.

Zamów kontener na śmieci

W związku z tym możemy skorzystać z jeszcze jednego sposobu na pozbycie się niechcianych odpadków, a mianowicie możemy zamawiać kontenery na śmieci Warszawa jest jednym z wielu miasta na mapie Polski, gdzie można skorzystać z tego rodzaju usługi.

Zamówienie kontenera na śmieci jest bardzo wygodnym sposobem na pozbycie się praktycznie wszystkiego, co jest nam niepotrzebne, także gruzu pobudowlanego. Dzwonimy do firmy, która świadczy tego rodzaju usługi, a następnie zamawiamy kontener w odpowiedniej pojemności. Nawet tego samego dnia firma może podstawić go pod wskazany adres. Czas wynajmu wynosi najczęściej od 3 do 6 dni lub wtedy, gdy kontener napełni się szybciej, możemy zadzwonić do firmy jeszcze raz i zamówić jego odbiór.

Ile trzeba będzie zapłacić za taką usługę? Ceny podstawienia kontenera i wywozu śmieci zależne są głównie od pojemności kontenera oraz od dystansu dostawy. Rozpoczynają się od około 150-200 złotych za mniejsze kontenery, dochodząc do ponad 500 złotych za te o większej pojemności.

Zatem wtedy, gdy chcemy pozbyć się śmieci jeszcze łatwiej, możemy po prostu zdecydować się na skorzystanie z usług firmy dostarczającej kontenery na śmieci i odbierającej je od klientów. W tym celu wystarczy wykonać tylko jeden telefon – śmieci zostaną odebrane terminowo i odpowiednio zutylizowane lub przekazane na śmietnisko zgodnie z przepisami prawa.