Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Opublikowano w Turystyka

Ubezpieczenie turystyczne potrzebne przed wyjazdem za granicę

Ubezpieczenie turystyczne potrzebne przed wyjazdem za granicę

Chcesz zdecydować się na wyjazd za granicę, aby zobaczyć piękne zakątki w różnych miejscach świata? A może wybierasz się na narty lub chcesz ponurkować i zobaczyć rafy koralowe? Wyjeżdżasz do pracy do innego kraju? Niezależnie od tego, w jakim celu planujesz wyjechać za granicę, warto wcześniej wykupić ubezpieczenie turystyczne.

Ubezpieczenia turystyczne oferowane są obecnie przez wiele towarzystw ubezpieczeniowych – możemy nawet wykupić je on-line, gdy zależy nam na czasie. To specjalne polisy czasowe, których zadaniem jest ochrona przed ryzykiem pojawiającym się podczas wyjazdów. Dzięki nim możemy otrzymać wsparcie wtedy, gdy będą miały miejsce niespodziewane wydarzenia skutkujące nie tylko w problemach zdrowotnych.

Jaki zakres ochrony zapewniają polisy turystyczne?

Do wyboru mamy obecnie wiele różnych polis turystycznych, które różnią się pomiędzy sobą zakresem ochrony oraz cenami. Generalnie, im polisa będzie bogatsza, czyli im większy zakres ochrony będzie nam oferowała, tym więcej trzeba będzie za nią zapłacić. W związku z tym przy samodzielnym poszukiwaniu polisy, warto poświęcić czas na zapoznanie się z różnymi ofertami.

Standardowe polisy turystyczne zapewniają podstawową ochronę w przypadku chorób, urazów czy śmierci podczas wyjazdu zagranicznego. Polisy te mogą być też uzupełnione o dodatkowe usługi, na przykład ochronę bagażu, ochronę w przypadku uprawiania sportów ekstremalnych, ochronę przy pracy za granicą, możliwość uzyskania odszkodowania przy odwołaniu wycieczki.

Jeśli chcemy zdecydować się na dobrą polisę turystyczną, powinniśmy pamiętać o tym, żeby zapoznać się z jej warunkami. W tym celu powinniśmy poszukać informacji w OWU, czyli w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Warto zaznaczyć, że wiele polis ma tak zwane wyłączenia, co oznacza, że nie obejmują one ochroną wszystkich zdarzeń. Także pomoc w przypadku różnych zdarzeń może być inna, na przykład zamiast leczenia na miejscu ubezpieczyciel może pokryć tylko koszt związany z dojazdem do Polski.

Wybierz najlepszą polisę ubezpieczeniową on-line

Jeśli chcesz zdecydować się na zakupienie policzy ubezpieczeniowej na zagraniczny wyjazd turystyczny, możesz zrobić to on-line. Nie ma potrzeby udawania się do agenta ubezpieczeniowego czy bezpośrednio go biura towarzystwa ubezpieczeniowego, aby tam załatwić formalności.

W internecie możemy znaleźć specjalne serwisy, które pozwalają na porównanie ofert różnych ubezpieczycieli i na tej podstawie będziemy mogli następnie wybrać taką polisę, która pozwoli nam na uzyskanie najlepszych warunków w najbardziej atrakcyjnej cenie.