Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Opublikowano w Zdrowie

Catering dietetyczny – zdrowa dieta bez gotowania

Catering dietetyczny – zdrowa dieta bez gotowania

Nie masz zbyt dużo czasu na komponowanie i gotowanie zdrowych, dietetycznych posiłków? W takim razie pomyśl o nowości – cateringu dietetycznym! Można zamówić go już teraz – całkowicie on-line.

Catering to nie tylko pyszne dania na różne ważne okazje. To również usługa, która wybierana jest przez osoby na diecie lub chcące na nią przejść. Catering dietetyczny, czyli tak zwana dieta pudełkowa to bardzo dobry wybór dla każdego, komu zależy na prowadzeniu zdrowszego trybu życia, ale nie dysponuje jednocześnie odpowiednim czasem.

Catering dietetyczny – na czym to polega?

Usługa cateringu dietetycznego to nic innego jak codzienne dostarczane do klienta posiłki przygotowane wcześniej przez firmę cateringową. Najczęściej w ramach usługi otrzymujemy pięć zestawów posiłków na każdy dzień roboczy tygodnia – niektóre firmy w piątek dostarczają też posiłki na weekend. Liczba dań zależna jest przede wszystkim od wybranej opcji – zwykle to od trzech do pięciu różnych posiłków.

Firmy zajmujące się cateringiem dietetycznym posiadają w ofercie szeroką gamę różnych wariantów diet, dlatego możemy dopasować je indywidualnie do swoich potrzeb oraz oczekiwań. Do pomocy mamy często dietetyka współpracującego z firmą cateringową, który doradzi nam, jaka dieta będzie najlepsza.

Największą popularnością cieszą się diety redukcyjne, czyli odchudzające. Dzięki nim możemy zmniejszyć swój ciężar poprzez jedzenie zdrowych posiłków o obniżonej kaloryczności. Możemy również zdecydować się na diety w wariantach wegetariańskim, wegańskim, bez laktozy. Firmy cateringowe oferują również diety dla sportowców, dla kobiet w ciąży, mam, dla osób z określonymi chorobami, na przykład tarczycy czy serca.

Zalety cateringu dietetycznego:

  • zdrowe, zbilansowane i smaczne posiłki dostarczane pod wskazany adres
  • oszczędność czasu przez bez potrzeby samodzielnego gotowania i robienia zakupów
  • szansa na lepszą dietę oraz poprawę stanu zdrowia
  • możliwość skorzystania z porad dietetyka

Ile zapłacimy za catering dietetyczny?

Cena cateringu dietetycznego zależna jest od szeregu różnych czynników, w tym między innymi od rodzaju wybranej diety, od liczby kalorii w diecie, liczby posiłków, a nawet od czasu wykupienia abonamentu cateringowego.

Najczęściej za jeden dzień będziemy musieli zapłacić od około 45 do 70 złotych. Dokładne cenniki można znaleźć na stronach internetowych oferujących catering dietetyczny Warszawa to jedno z wielu miast, gdzie skorzystamy z tej właśnie usługi. Zamówienie można złożyć całkowicie przez internet!