Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Opublikowano w Uroda

Naturalne farby do włosów

Naturalne farby do włosów

Zmiana koloru włosów wcale nie musi wiązać się z ryzykiem pogorszenia ich kondycji. Doskonałą alternatywą dla popularnych farb drogeryjnych są farby naturalne, które zbierają wiele pozytywnych opinii.

Dlaczego warto farbować włosy naturalnie?

Przede wszystkim naturalne farby do włosów powstają z wykorzystaniem starannie skomponowanych składników naturalnych, które potrafią jednocześnie zmienić kolor włosów, ale przy tym także zapewniają im niezrównany blask, siłę oraz piękno. Jednocześnie nie zawierają szkodliwych składników, na przykład takich jak amoniak, silikony, rezorcyny, parabeny, które niszczą włosy i mogą również doprowadzić do podrażnień skóry głowy i alergii.

Wobec tego dzięki naturalnemu farbowaniu włosów można uzyskać wspaniały efekt, ale jednocześnie ochronić swoją fryzurę przed szkodliwymi substancjami, które mogą pogorszyć stan włosów i doprowadzić do ich nadmiernego przesuszenia, łamania, a nawet wypadania.

Do wyboru wśród naturalnych farb do włosów mamy hennę, która zmienia kolor włosów na ciemniejszy i poprawia ich kondycję. Niestety, jej minusem jest fakt, że zmiany koloru widać dobrze tylko na jaśniejszych włosach. Drugim wyborem są naturalne farby koloryzujące, które potrafią wyczarować na głowie każdy kolor.

Naturalne farby do włosów Color&Soin ©

Wśród popularnych naturalnych farb do włosów znajdują się produkty Color&Soin ©, które bazują na kombinacji francuskiej technologii i mocy naturalnych składników aktywnych. Zawierają one specjalny kompleks proteinowo-oleinowy, który chroni włos w trakcie procesu farbowania, oraz bardzo wysokie stężenie barwnika, dlatego też potrafią pokryć skutecznie nawet siwe włosy. W palecie farb Color&Soin © znajduje się 31 wyjątkowych odcieni, z których każdy jest intensywny i głęboki.

Naturalne farby do włosów Sanotint

Farby do włosów tej marki są oparte wyłącznie o roślinne składniki. Nie zawierają one amoniaku, który niszczy i uszkadza włosy. W składzie farb znajduje się wyciąg ze złotego prosa, który sprawia że włosy stają się bardziej wytrzymałe i mocne. Farby Sanotint nadają się także idealnie do pokrycia siwych włosów. Dodatkowo farba długo utrzymuje się na włosach, zapewnia im również zdrowy i naturalny wygląd. W palecie znajduje się 30 odcieni farby, z których można wybrać ciekawe kolory.

Naturalne farby do włosów Biokap

Biokap to farby w 90% składające się z naturalnych składników takich jak liofilowe kwasy owocowe, proteiny roślinne, olejek arganowy i wyciąg z wierzby. Farby tej marki pokrywają całkowicie siwe włosy i nie zawierają amoniaku, mogą być także stosowane przez osoby o wrażliwej skórze. Do wyboru marka Biokap oferuje 35 kolorów.