Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Opublikowano w Biznes

Gdzie kupować dzieła sztuki bez ryzyka?

Gdzie kupować dzieła sztuki bez ryzyka?

Oryginalne dzieła sztuki nie tylko mogą być wspaniałą ozdobą domu, ale również pomysłem na inwestycję. Gdzie jednak możemy kupować takie niezwykłe towary bez ponoszenia ryzyka?

Chociaż z fałszerstwami w świecie sztuki mamy do czynienia coraz rzadziej, to jednak osoby zainteresowane nabyciem dzieł sztuki nadal narażone są na niebezpieczeństwo przy podejmowaniu swoich decyzji zakupowych.

Problemem stały się przede wszystkim nierzetelne galerie sztuki, które sprzedają dzieła, których nie mają w swojej ofercie, nie informują klientów o dodatkowych kosztach związanych z transakcją, nie zabezpieczają właściwie dzieł, przez co przychodzą one do klientów uszkodzone. Wobec tego pojawia się ważne pytanie – gdzie można kupować sztukę bez ponoszenia ryzyka? Czy lepszy będzie dom aukcyjny, czy może inne źródło?

Wybierz zaufanych sprzedających

Dzieła sztuki możemy kupować obecnie od różnych sprzedających – bezpośrednio od artystów, ale również za pośrednictwem różnych domów aukcyjnych. Te działają obecnie nie tylko w formie stacjonarnej, ale również możemy korzystać z ich usług całkowicie przez internet.

Przy doborze odpowiedniego domu aukcyjnego warto przede wszystkim zwrócić uwagę na opinie na jego temat. Można w tym przypadku wybierać także serwisy, które wspierają działanie domów aukcyjnych, na przykład takie jak serwis internetowy Artbidy, który pozwala na wystawianie i kupowanie dzieł sztuki różnych artystów nie tylko z Polski, ale również z całego świata.

Na co zwrócić uwagę podczas transakcji?

Jeśli chcemy zakupić dzieło sztuki przez dom aukcyjny, powinniśmy zawsze dokładnie zapoznać się z regulaminem działania takiej placówki. Zwróćmy uwagę, czy nie pobiera ona od kupujących dodatkowych prowizji przy zakupie, jaki zapewnia transport, czy dzieło sztuki jest wtedy ubezpieczone i na jaką kwotę opiewa ubezpieczenie.

Także pamiętajmy o tym, że w razie wątpliwości zawsze mamy możliwość skorzystania z pomocy ekspertów w dziedzinie sztuki – jeśli mamy trudności z określeniem autentyczności dzieła, warto zwrócić się wtedy do fachowca.

kupuj na: dom aukcyjny