Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Opublikowano w Biznes

Czy warto oddać długi do windykacji?

Czy warto oddać długi do windykacji?

Odzyskanie niespłaconej faktury czy pożyczki może być nie lada wyzwaniem dla kogoś, kto nie ma w tym doświadczenia. Właśnie dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się obecnie usługi firm windykacyjnych.

Windykacja należności jest usługą świadczoną obecnie na rzecz wielu klientów – korzystają z niej przede wszystkim banki i pozabankowe firmy pożyczkowe, towarzystwa ubezpieczeniowe, ale również dostawcy mediów czy przedsiębiorcy, którzy mają trudności z odzyskaniem pieniędzy od klientów i kontrahentów.

Windykator to nie komornik

Działania prowadzone w ramach windykacji nie są jednak tym samym, co egzekucja komornicza.

Wynika to z faktu, że windykatorzy nie mają takich samych uprawnień jak komornicy, ale nie oznacza to wcale, że działania prowadzone przez nich są mało efektywne. Wprost przeciwnie, profesjonalnie prowadzona windykacja należności jest w stanie dać szybkie efekty!

Warto przy tym zaznaczyć, windykacja musi odbywać się zawsze w ramach przepisów prawa – windykator nie ma możliwości wyjścia poza ramy obecnego stanu prawnego.

Na czym polega windykacja?

Działania firm windykacyjnych polegają przede wszystkim na informowaniu dłużnika o jego zadłużeniu oraz na nakłonieniu go do uregulowania zobowiązania. W tym celu firmy windykacyjne wykorzystują kontakt telefoniczny, e-mailowy, listowny, a nawet osobisty.

Przekazują dłużnikowi również informacje o konsekwencjach braku spłaty – o wpisaniu na listę dłużników BIK, BIG, a także o przekazaniu spawy do sądu i w końcu do egzekucji komorniczej

Jeśli dłużnik nie będzie chętny do współpracy, może być prowadzona także sądowa windykacja długów Warszawa oraz w innych miastach. Wówczas to prawnicy firmy windykacyjnej kierują sprawę do sądu, a po uzyskaniu tytułu egzekucyjnego z klauzulą wykonalności przekazują ją do komornika.

Zatem długi warto oddawać do windykacji – dzięki pomocy firm windykacyjnych można znacznie szybciej i łatwiej odzyskać długi!

Gdy potrzebna jest windykacja długów to wiele atrakcyjnych ofert. Można zapoznać się z nimi już teraz on-line.