Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Opublikowano w Zdrowie

Pracujesz przy komputerze? Warto mieć pod ręką krople do oczu

Pracujesz przy komputerze? Warto mieć pod ręką krople do oczu

Praca przy komputerze może być powodem wielu schorzeń – zagrożeniem jest jednak nie tylko ból kręgosłupa, ale również problemy ze wzrokiem. Gdy także często korzystasz z komputera lub innych ekranów, warto mieć pod ręką krople do oczu!

Długotrwałe wpatrywanie się w ekran komputera albo w inne ekrany maszyn emitujące światło negatywnie wpływa na wzrok. Przede wszystkim zaczynam wtedy rzadziej mrugać, a tym samym oko nie jest prawidłowo nawilżane filmem łzowy. Dochodzi także do szybszego zmęczenia oczu, które mogą zacząć piec, swędzieć i może pojawić się wtedy uczucie „piasku pod powiekami”.

Jeśli takie objawy również cię dotyczą, warto wybrać odpowiednie krople do oczu komputer dzięki nim będzie wtedy łatwiejszy w codziennej obsłudze, ponieważ korzystanie z niego nie będzie powodowało nieprzyjemnych dolegliwości ze strony narządu wzroku.

Jakie krople do oczu warto kupić?

W aptekach, a nawet w zwykłych drogeriach możemy znaleźć obecnie szeroką gamę różnych kropli do oczu, także przeznaczonych dla osób pracujących przy komputerze. Na co warto się zdecydować?

Przede wszystkim dobre krople do oczu powinny zapewniać właściwe nawilżenie gałki ocznej, dlatego dobrym wyborem będzie w tym przypadku zdecydowanie się na krople typu sztuczne łzy, które stosowane są również przy zespole suchego oka. Zawierają składniki nawilżające, na przykład hialuronian sodu, który jest naturalnym związkiem wiążącym wilgoć. Tworzy on na powierzchni gałki ocznej ochronną powłokę, która daje szybką ulgę i zabezpiecza przed większą suchością.

Osoby, które noszą soczewki kontaktowe, powinny sprawdzić, czy konkretne krople do oczu mogą być stosowane bez zdejmowania soczewek – niektóre z nich zawierają w składzie związki, które mogą zniszczyć powierzchnię soczewki. Najlepiej zatem wybrać krople bezpieczne dla użytkowników soczewek kontaktowych miękkich i twardych.

Jeśli zatem wybierzemy dobre krople do oczu komputer nie będzie wywoływał tak negatywnych objawów i korzystanie z niego nawet przez dłuższy czas nie będzie związane z tak dużym dyskomfortem.