Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Opublikowano w Uroda

Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki – warto czy nie?

Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki – warto czy nie?

Twarz najczęściej oczyszczamy regularnie z wykorzystaniem różnych żeli, peelingów oraz innych kosmetyków. Jednak oprócz domowego oczyszczania twarzy do dyspozycji mamy również specjalistyczne zabiegi oczyszczające w gabinetach kosmetycznych. Czy warto z nich korzystać?

Każda cera wymaga skutecznego, dogłębnego oczyszczania, aby usunąć z niej nie tylko osadzające się w porach i załamaniach zanieczyszczania, ale również pozbyć się martwych komórek naskórka, bakterii oraz innych drobnoustrojów.

Systematyczne oczyszczanie twarzy w domu jest bardzo ważne, ale warto wskazać, że nie jest ono w stanie przynieść takich samych efektów jak oczyszczanie twarzy w gabinecie kosmetycznym, gdzie stosuje się specjalistyczne urządzenia, narzędzia i kosmetyki.

Jeśli chodzi o profesjonalne oczyszczanie twarzy to jedno z wielu miast, gdzie można z niego skorzystać.

Na czym polega oczyszczanie twarzy u kosmetyczki?

W gabinetach kosmetycznych stosuje się przede wszystkim specjalistyczne wyposażenie, które umożliwia na dokładniejsze oczyszczenie twarzy.

Dzięki temu można uzyskać wtedy również lepsze efekty – twarz nie tylko jest jaśniejsza i bardziej promienna, ale również znikają z niej drobne niedoskonałości, na przykład takie jak niewielkie zmarszczki, przebarwienia, blizny, zaskórniki, zmniejszeniu ulegają pory skórne.

Wśród zabiegów kosmetycznych stosowanych do oczyszczania twarzy znajdują się:

  • hydrodermabrazja – mikrodermabrazja wodna
  • mikrodermabrazja diamentowa
  • mikrodermabrazja korundowa
  • peeling kawitacyjny
  • peelingi medyczne – kwasowe
  • laser IPL
  • oczyszczanie manualne – ręczne

Kosmetyczka, dermatolog lub lekarz medycyny estetycznej, w zależności do tego, gdzie wykonujemy zabieg, mogą dobrać taką metodę oczyszczania twarzy, która będzie w stanie przynieść najlepsze efekty bez podrażnienia skóry.

Za jeden zabieg oczyszczania twarzy zapłacimy od około 80 do nawet 200 złotych. Jak wspomnieliśmy wcześniej, najlepsze rezultaty najczęściej można uzyskać po serii zabiegów.

Warto zatem wybrać się na profesjonalne oczyszczanie twarzy to wiele ciekawych ofert – można sprawdzić je już teraz on-line!