Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Opublikowano w Zdrowie

Pionowa wyciskarka wolnoobrotowa – sprawdzi się w małej kuchni

Pionowa wyciskarka wolnoobrotowa – sprawdzi się w małej kuchni

Myślisz o zakupieniu wyciskarki wolnoobrotowej, ale nie masz zbyt wiele miejsca na blacie dla kolejnego urządzenia? W takim przypadku pomyśl o modelu pionowym – jest kompaktowy i przy tym pozwala przygotowywać tak samo pyszne i zdrowe soki z warzyw i owoców jak model poziomy.

Wyciskarki wolnoobrotowe to bardzo dobry wybór dla osób chcących prowadzić jeszcze zdrowszą dietę. Przygotowywane w nich napoje, a także inne potrawy są wtedy bardziej wartościowe – mają więcej składników takich jak witaminy, minerały, enzymy, błonnik, przeciwutleniacze czy flawonoidy.

W wyciskarce wolnoobrotowej jesteśmy w tanie przygotować różnego rodzaju smaczne napoje – z owoców oraz z warzyw, w tym także z warzyw liściastych, na przykład ze szpinaku czy jarmużu. Możemy dodawać do nich także zioła i inne przyprawy, aby uzyskać wyśmienite połączenie. Picie świeżych soków każdego dnia to samo zdrowie!

W sklepach do wyboru mamy różne modele wyciskarek, a wśród nich także wyciskarki pionowe. Jeśli poszukujemy modelu, który będzie mógł sprawdzić się w małej kuchni, warto postawić właśnie na wyciskarkę o konstrukcji pionowej.

Wyciskarki pionowe w przeciwieństwie do modeli poziomych mają pionowo umieszczony mechanizm. Dzięki temu zabierają mniej miejsca na blacie i w szafce niż wyciskarki poziome – nadają się wtedy doskonale do małych przestrzeni.

Oczywiście, kompaktowe wymiary nie są jedyną zaletą wyciskarek pionowych. Także są one łatwiejsze w obsłudze, ponieważ nie wymagają stosowania popychacza – produkty same spadają do wnętrza urządzenia, to także przyspiesza proces wyciskania. Plusem jest też możliwość przepłukiwania wyciskarki na biegu, aby przygotować po kolei kilka soków bez mieszkania się ich smaków. W wyciskarkach pionowych można też szykować koktajle, ponieważ pojemnik może być zatkany zatyczką.

Są też minusy, ponieważ wyciskarki pionowe mają nieco bardziej skomplikowaną konstrukcję od tych poziomych co powoduje, że są bardziej czasochłonne w utrzymaniu w czystości. Takie urządzenia rzadko kiedy mają też dodatkowe funkcje poza wyciskaniem soku, na przykład nie mają funkcji mielenia.