Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Opublikowano w Zdrowie

Po czym rozpoznać dobrego instruktora tańca?

Po czym rozpoznać dobrego instruktora tańca?

Nauka tańca od dobrego instruktora jest jeszcze efektywniejsza i pozwala na szybsze uzyskanie rezultatów. Po czym można zatem rozpoznać, że mamy do czynienia z profesjonalistą w swojej dziedzinie?

Nie każda osoba poszukująca dla siebie szkoły nauki tańca, zwraca uwagę na kadrę instruktorską. Najczęściej zakładamy, że w danej szkole pracują doświadczeni, posiadający odpowiednią wiedzę instruktorzy, którzy mogą nauczyć nas wszystkiego, co najważniejsze.

Rzeczywistość może być jednak inna – nie każda szkoła może poszczycić się współpracą z dobrymi instruktorami, którzy wiedzą, jak przekazać swoją wiedzę i umiejętności kursantom. Wskazujemy, jakie są cechy dobrego nauczyciela tańca!

Pasja do tańca

Przede wszystkim dobry instruktor tańca Warszawa czy w innym mieście, powinien posiadać pasję do tego, co robi. Pasję można zauważyć praktycznie od razu – pozytywna energia, uśmiech przyjazna atmosfera to jej główne objawy.

Odpowiednie kwalifikacje

Także dobry instruktor powinien posiadać odpowiednie kwalifikacje do prowadzenia zajęć tanecznych. Chociaż nie są one niezbędne, to jednak dobrze świadczą o instruktorze. Powinien posiadać on ukończony kurs instruktorski i właściwe uprawnienia. To gwarancja, że zajęcia będą prowadzone na wysokim poziomie zarówno pod kątem merytorycznym, jak i praktycznym.

Sukcesy na swoim koncie

Sukcesy taneczne na koncie instruktora będą kolejnym plusem. Jeśli uzyskał on wyróżnienia lub nagrody w różnych konkursach tanecznych, świadczy to o tym, że rzeczywiście jest profesjonalistą w swojej dziedzinie.

Kontakt z kursantami

Nie można również zapominać o tym, że dobry instruktor tańca powinien umieć szybko złapać kontakt z kursantami. Powinien wiedzieć, jak się z nimi komunikować, jak przekazywać im swoją wiedzę oraz umiejętności, powinien skupiać się zarówno na grupie, jak również dawać indywidualne wskazówki, aby pomagać w nauce każdemu z uczestników zajęć. Oczywiście, powinien także wiedzieć, w jaki sposób stworzyć przyjazny klimat, który będzie motywował do dalszych osiągnięć.

Osobowość instruktora tańca

Dobry instruktor tańca powinien mieć także odpowiednią osobowość. Powinien być osobą wzbudzającą sympatię, otwartą, godną zaufania, aby zajęcia z nią były zawsze udane. Wtedy będziemy chodzili na nie z przyjemnością!

Aby znaleźć dla siebie dobrą szkołę nauki tańca z instruktorami, którzy rzeczywiście znają się na rzeczy, warto przede wszystkim sprawdzać opinie na ich temat w internecie, na przykład na portalach społecznościowych. W wielu szkołach można zapisać się również na pojedyncze zajęcia zapoznawcze, po których będzie można zdecydować, czy to strzał w dziesiątkę albo można zacząć szukać innej szkoły.

 

Przy współpracy: Instruktor tańca