Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Opublikowano w Marketing

Skuteczne projektowanie identyfikacji wizualnej marki i firmy

Skuteczne projektowanie identyfikacji wizualnej marki i firmy

Warto być widocznym na tle konkurencji – odpowiedni efekt można uzyskać dzięki skorzystaniu z usługi projektowania identyfikacji wizualnej. Co warto o niej wiedzieć? 

Na rynku znajdują się tysiące, a nawet miliony takich samych produktów czy usług. Niektóre z nich cieszą się jednak większym zainteresowaniem niż inne. To nie tylko zasługa ich jakości czy ceny, ale również identyfikacji wizualnej marki i firmy, które posiadają je w swojej ofercie.

Każda firma rozpoczynająca swoją działalność musi zdawać sobie sprawę z tego, jak ważny jest jej wizerunek – to on pozwala na odniesienie jeszcze większego sukcesu. Właśnie dlatego coraz więcej przedsiębiorców decyduje się obecnie na korzystanie z fachowego wsparcia w ramach identyfikacji wizualnej.

Czym jest identyfikacja wizualna dla marki lub firmy?

Pod pojęciem identyfikacji wizualnej (ang. corporate identity, visual identity) znajduje się narzędzie, którego celem jest kreowanie wizerunku marki czy firmy na rynku.

Termin ten powiązany jest ze stosowaniem różnych symboli oraz zachowań, które mają na celu stworzenie spójnej, wyróżniającej daną markę czy firmę identyfikacji na tle jej konkurencji.

Elementy systemu identyfikacji wizualnej to między innymi:

  • logo lub logotyp
  • kolorystyka
  • czcionka – krój pisma
  • wygląd produktów i ich opakowań
  • wygląd materiałów promocyjnych
  • charakterystyczna aranżacja wnętrz

Zatem w ramach identyfikacji wizualnej znajduje się szereg różnych elementów, które wtedy, gdy współpracują ze sobą, są w stanie stworzyć spójny wizerunek identyfikujący – wyróżniający daną firmę w porównaniu z jej konkurentami. Wtedy jest ona również lepiej rozpoznawalna przez klientów, dzięki czemu może dotrzeć do nich jeszcze łatwiej.

Jak zadbać o identyfikację wizualną marki lub firmy?

Usługi w zakresie skutecznego projektowania identyfikacji wizualnej firmy lub marki świadczą różne firmy, które posiadają w tym właśnie zakresie odpowiednią wiedzę i doświadczenie.

Zatem skorzystanie z ich wsparcia to przyszłościowy wybór – marka lub firma, które są odpowiednio oznaczone, lepiej radzą sobie na rynku w walce z konkurencją!