Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Opublikowano w Sport

Na czym polega trening personalny?

Na czym polega trening personalny?

Chcesz zacząć trenować, ale nie wiesz, jak zacząć? Potrzebujesz pomoc eksperta, który pokieruje Cię tak, aby osiągnięcie zamierzonych celów było jeszcze łatwiejsze? Pomyśl o skorzystaniu z usług trenera personalnego!

Aby poprawić swoją siłę, kondycję, masę mięśniową, zrzucić nadmiar kilogramów, wcale nie musimy posiadać rozbudowanej wiedzy dotyczącej treningów. W takim przypadku warto wybrać usługi takie jak trening personalny. Co warto o nich wiedzieć?

Trener personalny – kto to jest?

Trener personalny jest wykwalifikowanym trenerem, który oferuje usługi treningu personalnego. Są to treningi indywidualne, które skoncentrowane są na potrzebach oraz celach osoby trenującej, dlatego też dają tak dobre rezultaty. Najczęściej trener stale przebywa ze swoim klientem, doradza mu i nadzoruje jego ćwiczenia, a także pomaga mu w ich wykonywaniu.

Trening personalny jest analogiczny do zwykłego treningu – składa się z rozgrzewki, a potem z indywidualnie dopasowanego do trenującego planu treningowego. Dodatkowo, może on obejmować inne usługi, na przykład rozciągnie mięśni wraz z trenerem, czyli tak zwany stretching asystowany.

Zalety treningu personalnego:

  • indywidualnie dobrany program treningowy dopasowany do trenującego
  • fachowe porady pozwalające na uzyskanie najlepszych efektów
  • większe bezpieczeństwo treningu – mniejsze ryzyko urazów
  • łatwiejsze monitorowanie postępów treningowych
  • utrzymanie motywacji do ćwiczeń

Kiedy warto wybrać trening personalny?

Aktualnie trening personalny jest bardzo popularną formą trenowania na siłowni oraz w klubach fitness. To usługa, która jest wprawdzie płatna dodatkowo, ale jest najlepszym wyborem dla osób, którym zależy na uzyskaniu optymalnych rezultatów ze swoich ćwiczeń.

Trening personalny jest rekomendowany w szczególności dla początkujących, którzy nie wiedzą, jak rozpocząć swoje treningi, aby osiągnąć zamierzone cele. Trener personalny może wtedy pokierować swojego klienta w stawianiu pierwszych kroków.

Usługi treningu personalnego wybierane są również przez osoby, które mają większe doświadczenie i chcą nadzorować swoje postępy pod okiem fachowca.

Gdzie skorzystać z treningu personalnego?

Aktualnie usługi takie jak trening personalny oferowane są przez wiele siłowni oraz klubów sportowych. Na swoje pierwsze spotkanie z trenerem personalnym można umówić się również przez internet albo zarezerwować je bezpośrednio na miejscu.

Zatem wtedy, gdy chcesz uzyskać jeszcze lepsze rezultaty swoich treningów, pomyśl o skorzystaniu z treningu personalnego – dzięki szerokiej wiedzy oraz wieloletniemu doświadczeniu trenera personalnego możemy liczyć na najlepsze wyniki!