Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Opublikowano w Marketing

Co to są strony RWD?

Co to są strony RWD?

Strony internetowe możemy wyświetlać obecnie nie tylko na komputerach z dużymi ekranami – stacjonarnych i laptopach, ale również na mniejszych urządzeniach jak smartfony czy tablety. Aby strona była wtedy czytelna, powinna być wykonana w technologii RWD.

Oglądanie stron internetowych o standardowej konstrukcji na urządzeniach o mniejszych ekranach nie jest komfortowe. Strona jest zbyt mała i nieczytelna, dlatego wymaga powiększania, aby znaleźć na niej potrzebne informacje. Ponadto, może długo się ładować, pobierając duże ilości danych.

Aby ułatwić korzystanie ze stron internetowych zarówno na urządzeniach z większymi, jak i mniejszymi ekranami, powstała technologia RWD. Co warto o niej wiedzieć?

RWD, czyli responsive web design

Rozwinięcie skrótu RWD to responsive web design, co można przetłumaczyć jako projektowanie stron responsywnych. Czym jednak są strony tego rodzaju?

Pod tym terminem znajdują się strony, które zostały zaprojektowane tak, aby ich układ automatycznie dopasowywał się do rozmiaru okna przeglądarki, na której jest wyświetlany. Wobec tego stronę internetową w technologii RWD możemy otworzyć na zwykłym komputerze, na smartfonie czy też na tablecie, ponieważ na każdym ekranie będzie wyglądać czytelnie.

Technologia stron responsywnych bazuje na specjalnych arkuszach stylu, które dopasowywane są indywidualnie do okna przeglądarki internetowej.

Zalety responsywnych stron internetowych:

  • mogą być otwierane na wszystkich urządzeniach
  • automatycznie dopasowują się do rozmiarów okna przeglądarki
  • poprawiają czytelność strony internetowej
  • ułatwiają nawigację na stronie
  • pomagają w uniknięciu podwójnych wydatków – na stronę standardową i mobilną

Zatem wtedy, gdy planujemy założyć stronę internetową, na przykład stronę firmową, warto zdecydować się na stronę RWD – responsywną, ponieważ wtedy będzie można łatwo dotrzeć do szerokiej gamy potencjalnych klientów.

Obecnie projektowanie stron w technologii RWD to popularne usługi oferowane przez agencje reklamowe. Z aktualnymi ofertami agencji można zapoznać się już teraz on-line.