Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Opublikowano w Bez kategorii

Dlaczego outlety kuchenne i łazienkowe oferują sprzęt w tak niskiej cenie?

Dlaczego outlety kuchenne i łazienkowe oferują sprzęt w tak niskiej cenie?

Niedrogie urządzenia domowe oraz armaturę można kupić nie tylko na wyprzedażach w popularnych sklepach. Szeroką gamę sprzętów tego rodzaju oferują także outlety AGD.

Outlety to sklepy specjalizujące się w sprzedaży przecenionych artykułów. Najczęściej kojarzymy je ze sprzedażą odzieży, ale warto wskazać, że outlet może oferować różnego rodzaju produkty.

Aktualnie coraz większym zainteresowaniem cieszą się outlety AGD oraz armatury, czyli sklepy specjalizujące się w sprzedaży przecenionych artykułów gospodarstwa domowego. Możemy zakupić w nich zarówno małe, jak i duże AGD, na przykład pralkę, lodówkę, kuchenkę czy odkurzacz jak również akcesoria kuchenne czy łazienkowe oraz elementy ich wyposażenia. Przeceny sięgają nawet ponad 50 proc. ceny wyjściowej!

W jaki sposób outlet łazienkowy czy kuchenny może zaproponować swoim klientom tak tanie produkty? Zapraszamy do sprawdzenia!

Zlewozmywak z outletu – dlaczego jest takie tanie?

Outlety to sklepy oferujące swoim klientom artykuły w niskich cenach. Przeceny mogą sięgać nawet ponad połowy ceny oryginalnej, dlatego też wielu klientów zadaje sobie wtedy pytanie – co powoduje, że produkty z outletu rzeczywiście jest takie tanie?

Niskie ceny wynikają przede wszystkim z pochodzenia artykułów gospodarstwa domowego. Najczęściej mamy do czynienia ze sprzętem nowym, który nie trafił do regularnej sprzedaży albo też został z niej wycofany (koniec serii).

W outlecie można kupić towar:

  • z likwidacji sklepów i hurtowni
  • z końcówek serii producentów
  • z wystaw sklepowych
  • z prezentacji
  • ze zwrotów

AGD oferowane przez outlety najczęściej jest całkowicie sprawne, ale może posiadać określone wady, na przykład niewielkie ślady użytkowania, ryski lub inne uszkodzenia, które nie wpływają jednak na jego działanie, ale jedynie zmniejszają estetykę. Sprzęty mogą też być wybrakowane, przykładowo mogą nie zawierać akcesoriów. Wybrane modele mogą mieć też niewielkie usterki, które na ogół można naprawić samodzielnie niskim kosztem.

Czy na produkty z outletu udzielana jest gwarancja?

Najczęściej outlety oferujące AGD zapewniają gwarancję na swoje produkty, dlatego też klient może kupić je bez ryzyka. Może on również skorzystać z prawa do reklamacji w ramach rękojmi, gdy sprzęt posiadał ukryte wady, o których klient nie wiedział w momencie zakupu.