Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Opublikowano w Marketing

Nowa metoda reklamy poprzez silikonowe opakowania na papierosy

Nowa metoda reklamy poprzez silikonowe opakowania na papierosy

Od stycznia do sprzedaży trafiły papierosy w nowych opakowaniach. Niektórzy palacze mogą trafić na paczki ze zdjęciem raka w zaawansowanym stadium, inni z kolei na mężczyznę podłączonego do respiratora lub kobietę plującą krwią. Jednak praktycznie od razu w sklepach zaczęły być dostępne różne etui zasłaniające te nieprzyjemne fotografie.

Zgodnie z przepisami wprowadzonymi przez Unię Europejską na nowych opakowaniach papierosów mają pojawiać się drastyczne, nieprzyjemne zdjęcia prezentujące skutki uzależnienia od nikotyny. Producenci mają do dyspozycji gotowe zestawy zdjęć do umieszczenia na opakowaniach. Jest ich dość dużo i niektóre rzeczywiście potrafią działać na wyobraźnię. Oprócz ran pooperacyjnych, guzów, zbliżeń na zmiany chorobowe w jamie ustnej, możemy też zobaczyć zdjęcia rodziców palących przy dzieciach czy pary pogrążonej w żałobie nad białą trumienką.

Drastyczne zdjęcia? Jest szybka odpowiedź

Czy nowe opakowania rzeczywiście podziałają na palących i zniechęcą ich do sięgnięcia po kolejnego papierosa? Trudno powiedzieć, ale z pewnością większość nadal będzie je kupowała. Oczywiście, nie każdemu jednak odpowiadają nowe opakowania. Właśnie dlatego w sprzedaży szybko pojawiły się specjalne etui na pudełka papierosów, które zasłaniają drastyczne fotografie.

Najtańsze opakowania nakładane na papierosy wykonane są z kartonu. Do wyboru mamy szeroką gamę różnych wzorów, dlatego możemy dopasować je indywidualnie do swojego gustu. Takie etui możemy mieć już za około 1 złoty. Jednak kartoniki szybko się niszczą i brudzą. W związku z tym dużym zainteresowaniem zaczęły cieszyć się opakowania wykonane z miękkiego i elastycznego silikonu.

Wyróżnij się z silikonowym etui na papierosy

Silikonowe opakowania na papierosy przede wszystkim są o wiele trwalsze od kartonikowych. Silikon dobrze dopasowuje się do paczki papierosów, ale jednocześnie nie zgniata jej. Możemy bez problemu wsunąć i wysunąć z niego paczkę, a górna klapka zapobiega przed wypadaniem papierosów, na przykład w torebce czy w kieszeni. Etui jest też miękkie w dotyku oraz łatwe do utrzymania w czystości. Dodatkowym atutem jest ochrona przed wodą.

W sprzedaży możemy znaleźć ogromny wybór opakowań silikonowych, które różnią się pomiędzy sobą wzorami. Do dyspozycji mamy jednolite kolory, na przykład czarny, czerwony, zielony czy błękitny, ale również możemy zdecydować się na modele z nadrukami, na przykład czaszkami, kwiatami, ornamentami, panterką lub napisami, na przykład popularnym „Keep calm and…”.

Opakowanie papierosów jako miejsce na twoją reklamę

Silikonowe etui na papierosy mogą być również doskonałym gadżetem reklamowym dla firm tytoniowych oraz innych, które chcą zaprezentować swoim klientom praktyczne i oryginalne upominki. Wykonane na opakowaniu nadruki z logo firmy przyciągną wzrok od razu i będą mogły promować reklamodawcę non stop. Dzięki temu niskim kosztem firma może przyciągnąć wielu nowych klientów zainteresowanych jej ofertą. Wykonanie silikonowych etui również nie jest związane z bardzo wysokimi kosztami, szczególnie przy większych nakładach.