Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Opublikowano w Zdrowie

Pakiety medyczne dla firm – czy warto?

Pakiety medyczne dla firm – czy warto?

Prywatna opieka zdrowotna jest wybierana dzisiaj bardzo chętnie. Większość z nas woli iść prywatnie do dentysty, ginekologa, okulisty czy innych specjalistów, którzy są dostępni praktycznie od zaraz, a nie w kolejce za kilka miesięcy. Tym tropem podążają również firmy ubezpieczeniowe, które oferują swoim klientom specjalne pakiety medyczne. Teraz dostępne są one zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

Prywatne ubezpieczenia zdrowotne niosą ze sobą wiele korzyści. Chociaż poziom polskiej opieki zdrowotnej nie jest niski, to jednak największym problemem są ogromne kolejki, które każą czekać do specjalistów tygodniami, a nawet miesiącami. Gdy sprawa jest nagląca, wtedy pojawia się pytanie – czy nie lepiej wybrać się do lekarza prywatnie, nawet tego samego dnia? Na zdrowiu nie warto oszczędzać, dlatego prywatne gabinety, kliniki i sieci medyczne nie mogą narzekać na brak zainteresowania.

Pakiety medyczne – prywatne ubezpieczenie zdrowotne

Ciekawą propozycją dla osób, które często korzystają z usług prywatnych placówek zdrowia, są specjalne pakiety medyczne, które stanowią pewnego rodzaju prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Są one oferowane jako abonamenty medyczne przez prywatne zakłady opieki zdrowotnej – wtedy możemy korzystać z usług w ramach jednej sieci, ale również możemy zdecydować się na ubezpieczenia zdrowotne oferowane przez ubezpieczycieli – wtedy możemy korzystać z nich w różnych placówkach, gdy zajdzie taka potrzeba.

Ceny pakietów medycznych nie są wcale bardzo wysokie, dlatego są chętnie wybierane przez osoby prywatne, które chcą oszczędzić na wizytach u specjalistów. Warto też wskazać, że z usług tego rodzaju korzystają firmy, które wykupują pakiety medyczne dla swoich pracowników – czy to jednak opłacalne rozwiązanie?

Pakiety medyczne dla firm – na czym to polega?

Pakiety medyczne czy abonament medyczny w firmie pozwala na korzystanie z usług medycznych przez pracowników firmy oraz ich rodziny. Wówczas, w jego ramach, mogą oni bezpłatnie korzystać ze wskazanych badań diagnostycznych czy zabiegów. To duża korzyść dla pracownika, który może wtedy w razie potrzeby uniknąć stania w długich kolejkach oraz otrzymać dostęp do dachowej opieki medycznej.

Z punktu widzenia pracowników to też zachęta do rozpoczęcia pracy u danego pracodawcy – nic więc dziwnego, że obecnie wielu prawodawców kusi pracowników takimi benefitami. Jednak najważniejszym pytaniem jest – czy abonament medyczny dla firmy jest opłacalny? Jakie korzyści osiągnie dzięki niemu pracodawca?

Oprócz wspomnianego prestiżu oraz większego zainteresowania pracowników musimy też wskazać na dodatkowe korzyści. Zaliczają się do nich między innymi mniejszy koszt związany z badaniami pracowniczymi, a także mniejsze koszty absencji pracowników w przypadku choroby, ponieważ może on wykonać badania oraz uzyskać poradę lekarską w jednym miejscu, bez długiego czekania w kolejkach. To powoduje, że pracownik szybciej dochodzi do zdrowia i może jednocześnie wrócić do swoich obowiązków w firmie. Wobec tego wykupienie pakietu dla firmy to przyszłościowa decyzja!

Więcej o pakietach medycznych na www.gadmed.pl