Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Opublikowano w Zdrowie

Soki wyciskane – najlepsze dla dzieci!

Soki wyciskane – najlepsze dla dzieci!

Dzieci uwielbiają słodkie, kolorowe napoje. Niestety, większość z tych dostępnych na sklepowych półkach nie jest droga. Możemy jednak samodzielnie przygotowywać w domu wyśmienite soki wyciskane dla najmłodszych. Z nowoczesnymi wyciskarkami to naprawdę bardzo proste!

Eksperci w dziedzinie żywienia wskazują, że każdego dnia powinniśmy jeść pięć porcji warzyw i owoców. Zamiennikiem jednej z tych porcji może być sok. Najlepiej, aby nie był to sok z kartonika, ale przygotowany przez wyciskanie. Soki z kartoników powstają ze skoncentrowanych pulp owocowych, które potem są rozcieńczane. W związku z tym nie są tak wartościowe jak te przygotowywane na świeżo.

Smaczne i zdrowe

Soki owocowe wyciskane są doskonałym wyborem dla dzieci. Zawierają bogactwo witamin, mikroelementów oraz makroelementów, a także wartościowe antyoksydanty, flawonoidy, błonnik. Dzięki temu są o wiele lepszym źródłem substancji odżywczych niż soki kupowane w sklepach.

Takie soki są także doskonałym wyborem dla maluchów. Są kolorowe, przyjemnie pachną i mogą być naprawdę bardzo smaczne. Dla rodzica może być to też okazja do zachęcenia dziecka do jedzenia większej ilości owoców – soki można bowiem przygotowywać także z warzyw, które po zmieszaniu z owocami tracą nie zawsze lubiany przez dzieci smak, ale zachowują swoją wartość.

Wyciśnięcie soku to nie problem!

Samodzielne przygotowanie smacznego i zdrowego soku wyciskanego nie jest obecnie żadnym problemem. Doskonałym wyborem będą nowoczesne wyciskarki wolnoobrotowe, na przykład wyciskarki Hurom, które pozwalają na przygotowanie wielu wyśmienitych napojów dla dzieci i dla dorosłych.

W porównaniu z sokowirówkami wyciskarki działają wolniej, więc nie dopuszczają do utraty ważnych substancji odżywczych przez owoce i warzywa wskutek wysokiej temperatury i dostępu powietrza. Dobrze radzą sobie także z większością produktów spożywczych, także z warzywami liściastymi. Wystarczy dosłownie chwila, aby przyszykować wspaniały sok, który będzie mógł posmakować nawet największemu niejadkowi!

Zobacz wyciskarki na: https://zdrovi.pl/k/wyciskarki-do-sokow-wolnoobrotowe/wyciskarki-hurom/